IRC-Galerie

Neueste Blogeinträge

Übersicht: Blog Einträge

« Neuerer Eintrag -

[Kein Thema]Freitag 09.04.2010 02:08 AM

Kaluan dit kaluan net zemra ime e mjer ende esht vet ajo ka mbetur vet prej asaj dite qe u nise per GURBET.Po me duket me harrove prej asaj dite qe ate rrug te mallkuar more,e kam shum te veshtir nuk po mundem me as nje minut me e shty pa ty,qdo gje eshte e kot kur se ke afer ate qe e don.Sonte o SHPIRT po me mungon me shum se qdo nat tjeter,a po me kupton si po ndihem pa ty askush nuk me ben shoqeri perveq LOTIT ne SY qe nuk me pushojn prej s eshkove ti.Edhe sonte po te them TE DUA edhe sonte shum me ke MUNGUAR edhe sonte keta sy me lotojn e kan te veshtir qe ty nuk te shikojn edhe sonte kjo ZEMER te therret pse bre ”’ZEMRUSH SHKOVE NE GURBET E JETEN TENDE E KE LENE VET”’
Shpirti im nuk rri rehat kur ty tka larg, syri lot me pikon se ZEMRES time shum i mungon qdo dit me zbardh tuj mendu per ty, Veq ZOTI e din a do te jemi bashk ne te DY.
E kaluara…
Pse thone njerezit
e kaluar mbetet e kaluar
e ardhmja ka rendesi
e ajo per mu je ti.
Loti esht mallkim dashurija asht gabim
njeriu qe trathton falje smeriton se aj
gjithmon dot lendon…
Jam pajtu me fatin tim
Se nuse e dikujt tjetêr
Kam me u ba..!
Jam pajtu me mêrzin
Se e jotja sbehem ma..!
Pajtohu dhe ti me fatin ton
Mê uro fat e lumturi
Se veq ty tê deshta fort
veq ZOTI nalt se sa edi..!

Du bist noch kein Mitglied?

Jetzt kostenlos mitmachen!

Als registrierter Nutzer könntest du...

...Kommentare schreiben und lesen, was andere User geschrieben haben.